Ładowanie

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dziedzina stomatologii zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką chorób zębów i jamy ustnej. Jako gabinet stomatologiczny oferujemy szereg usług z tej dziedziny, w tym:

 • Leczenie próchnicy:
  Wykonywanie wypenień, inlayów lub onlayów, które przywracają strukturę zębów uszkodzonych przez próchnicę.
 • Profilaktyka:
  Przeprowadzanie regularnych badań kontrolnych i zabiegów oczyszczania zębów oraz udzielanie wskazówek pacjentom dotyczących prawidłowej higieny jamy ustnej.
 • Endodoncja:
  Wykonywanie leczenia kanałowego w przypadku zaawansowanej próchnicy lub zapalenia miazgi zęba.
 • Zakładanie wypełnień estetycznych:
  Wykorzystywanie materiałów kompozytowych, które są estetyczne i trwałe.
 • Odbudowanie złamanych zębów na skutek urazu bądź próchnicy.
 • Leczenie nadwrażliwości zębów:
  Pomoc pacjentom cierpiącym na nadwrażliwość zębów poprzez zastosowanie odpowiednich zabiegów.
 • Diagnostyka i leczenie chorób dziąseł:
  Badanie i leczenie stanów zapalnych dziąseł oraz prowadzenie terapii periodontologicznej.
 • Zalecenia dietetyczne:
  Udzielanie porad dotyczących zdrowej diety i nawyków żywieniowych, które wspierają zdrowie jamy ustnej.
 • Edukacja pacjentów:
  Dbanie o to, aby pacjenci byli świadomi znaczenia zdrowia jamy ustnej i regularnych wizyt kontrolnych.
 • Nowoczesne technologie:
  Inwestowanie w nowoczesny sprzęt i technologie, które mogą poprawić jakość świadczonych usług.

Dbamy również o przyjazną atmosferę i komfort pacjentów w gabinecie, aby zapewnić pozytywne doświadczenie, przełamać strach związany ze stomatologiem i tworzyć dobre relacje z pacjentem.

FAQ – pytania pacjentów

Dentofobia – czym jest, skąd się bierze i jak z nią walczyć?

Boisz się dentysty, na myśl o wizycie już zaczynasz się stresować? Nie martw się, są proste sposoby na pozbycie się tego stresu – przedstawiamy kilka, które pozwolą ci z pacjenta lękliwego zmienić się w pacjenta dzielnego.

Regularność! Kontrolne przeglądy u stomatologa, co pół roku dadzą nam pewność, że nic poważnego nie dzieje się w naszej jamie ustnej – dzięki temu można wcześniej zareagować, a leczenie niewielkich ubytków w początkowym stadium może przebiegać całkowicie bez żadnych niemiłych wrażeń. Ponadto regularne wizyty w gabinecie przyzwyczają nas do zabiegów stomatologicznych, staną się bardziej rutyną niż przykrym obowiązkiem.

Nastawienie! Zróbmy wszystko, aby dzień, w którym jesteśmy umówieni do dentysty, był dla nas przyjemny. Zaplanujmy sobie jakieś małe przyjemności po wizycie w gabinecie, np. wyjście do kina, czy spotkanie ze znajomymi. Aż do wizyty u dentysty, jak i podczas niej, nie będziemy myśleli o bólu, a o tym, co miłego nas czeka po. Niech to będzie dla nas nagrodą.

Nie bój się pytać! Wybierz gabinet stomatologiczny, który jest przyjazny dla pacjenta – taki, w którym dobrze będziesz się czuć. Zwykle boimy się tego, że nie wiemy, co nas czeka. Dlatego nie wstydźmy się zapytać stomatologa o to, co będzie robił i jakimi narzędziami. Pacjent ma prawo to wiedzieć, a jednoczesne wyjaśnianie mu kolejnych etapów leczenia uspokoi jego obawy i pomoże się rozluźnić.

Nie wmawiaj sobie, że będzie bolało! To, że poprzednia wizyta nie była przyjemna, to wcale nie znaczy, że na kolejnej będzie tak samo. Nastawianie się na ból i wizualizowanie sobie przykrych sytuacji, tylko napędza nasz niepotrzebny stres.

Uśmiech! Będzie dobrze, my wierzymy, że uśmiechem zdziałamy najwięcej, dlatego trzymamy za Was mocno kciuki!

Poznaj nasz doświadczony, wykwalifikowany i zgrany personel.

Chcąc zapewnić najwyższą jakość usług stale podnosimy swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.

Realizaujemy świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia w ramach umowy z NFZ. Zachęcamy do umawiania wizyt w naszym gabinecie pod numerem telefonu 32 285 22 31.