Ładowanie

Wybielanie zębów

Skuteczne wybielanie zębów

Wybielanie zębów to proces polegający na rozjaśnianiu naturalnej barwy zębów w celu poprawy estetyki uśmiechu. Istnieje wiele różnych metod wybielania zębów, zarówno profesjonalnych, wykonywanych przez stomatologa, jak i metod domowych. Nie każdy został obdarzony przez Matke Naturę pięknym , białym uśmiechem, dlatego stomatologia estetyczna wychodzi z propozycją rozjaśnienia koloru zębów poprzez  proces wybielania zębów. Zęby albo są naturalnie żółte , albo tracą swój kolor wraz z wiekiem. Wskazaniem do wybielania są także przebarwienia tetracyklinowe, zęby po leczeniu kanałowym, plamy po fluorozie, przebarwienia pokarmowe i nikotynowe. Przed każdym zabiegiem wybielania zaleca się wykonać skalling oraz piaskowanie zębów.

Nie zaleca się wybielania zębów dzieciom do 15 roku życia, kobietom ciężarnym i karmiącym oraz pacjentom z wysoką nadwrażliwością bądź nieszczelnymi wypełnieniami.

W Stomatologii Bienek proponujemy metody profesjonalnego wybielania zębów, które obejmują:

  • Wybielanie w gabinecie za pomocą preparatów z nadtlenku wodoru lub karbamidu
  • Nakładki wybielające
  • Wybielanie zębów martwych
Wybielanie w gabinecie za pomocą preparatów z nadtlenku wodoru lub karbamidu

Ta metoda polega na nakładaniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywacji go za pomocą specjalnego światła. Stomatolog kontroluje proces i dostosowuje stężenie i czas działania żelu w zależności od potrzeb pacjenta.
Wszystko odbywa się na jednej wizycie, która trwa ok 2 godz. Takie wybielanie można wspomóc odpowiednimi pastami do zębów albo  za jakiś czas uzupełnić wybielaniem domowym.

Nakładki wybielające

Wybielanie domowe pod nadzorem lekarza.  Stomatolog wykonuje szczegółowe wyciski zębów pacjenta, na podstawie których w laboratorium protetycznym tworzone są indywidualne nakładki. Pacjent nosi nakładki w domu, na które wcześniej nanosi  żel wybielający. Stomatolog monitoruje postępy i dostosowuje leczenie, aby uzyskać optymalne rezultaty.
Czas aplikacji i długość procesu uzależnione są od stopnia przebarwienia zębów i od oczekiwań Pacjenta. Lekarz stomatolog w naszym gabinecie dobiera odpowiedni preparat a także stężenie środka wybielającego, który będzie optymalny do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Stosowane od 4 godz. dziennie po całą noc, przez kilka, kilkanaście dni.

Wybielanie zębów martwych

Zęby po leczeniu kanałowym często tracą swój kolor stając się szare, brązowe lub sine. Takie zęby zaburzają estetykę uśmiechu, pacjent wstydzi się uśmiechać  i traci pewność siebie. Jednak ten stan można odwrócić przywracając niejako kolor sprzed lat. Metoda ta polega na założeniu wkładki z preparatem o wyższym stężeniu środka wybielającego do wnętrza komory zęba na kilka dni. Taki zabieg powtarza się ok 2-4 razy i ostatecznie zamyka się ząb materiałem światłoutwardzalnym. Metodę tą można uzupełnić indywidualnymi nakładkami wykonanymi na podstawie modelu zębów pacjenta.

Istnieją także inne metody i materiały dostępne w marketach lub na różnych platformach internetowych, takie jak pasty wybielające, które zawierają wysoki współczynnik ścieralności i często powodują nadwrażliwość, a także paski wybielające, lub żele z aplikatorami czy też standartowymi nakładkami. Jednak takie nakładki nie spełniają swojej roli, często powodując wyciek środka wybielającego, połknięcie preparatu lub podrażnienie dziąseł. Należy ostrożnie podchodzić do nowinek internetowych i nie zaszkodzić sobie przez niewłaściwe ich stosowanie.

Ważne jest, aby przed przystąpieniem do jakiejkolwiek metody wybielania zębów skonsultować się ze stomatologiem. Stomatolog w naszym gabinecie może ocenić stan zdrowia jamy ustnej, zębów oraz określić najlepszą metodę wybielania zębów dla danego pacjenta.

Poznaj nasz doświadczony, wykwalifikowany i zgrany personel.

Chcąc zapewnić najwyższą jakość usług stale podnosimy swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.

Realizaujemy świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia w ramach umowy z NFZ. Zachęcamy do umawiania wizyt w naszym gabinecie pod numerem telefonu 32 285 22 31.